کلرزنی يکي از پر کاربردترین و قدیمی ترین روشهای گندزدايي آب و فاضلاب در جهان مي‌باشد. از جمله مزایای استفاده از کلر:

ایجاد باقيمانده در آب پس از عمل گند زدائي ارزان و در دست رس بود سهولت استفاده قدرت بالا در گند زدایی

مشخصات پکیج های کلرزنی این شرکت:

1- مخزن پلي اتيلنی آماده سازی محلول کلر با ظرفیت مناسب برای تامین محلول تا 24 ساعت

2- میکسر دارای شافت و پروانه از جنس استیل ضد زنگ دارای الکتروموتور ساخت اروپای غربی با توان و سرعت مناسب

3- دوزینگ پمپ تزریق کلر ساخت اروپای غربی با ظرفیت و فشار مناسب به همراه استرينر، لوله هاي مكش و دهش و کلیه لوله و اتصالات مورد نیاز به همراه سنسور سنجش مقدار محلول کلر

4- سيستم سنجش Online مقدار کلر با قابلیت تنظیم مقدار تزریق به صورت اتوماتیک

5- تابلو برق با قطعات ساخت اروپای غربی برای کنترل کل پکیج به صورت اتوماتیک

6- شاسی استقرار از جنس کربن استیل با پوشش ضد خوردگی

مزایای پکیج های کلرزنی این شرکت:

طراحی دقیق و علمی مطابق با استاندارد های بین المللی سهولت در استفاده و عدم نیاز به اپراتور تزریق تمام اتوماتیک تعمیر و نگهداری پایین استفاده از مواد اولیه و تجهیزات مرغوب یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش گسترده

روشهای دیگری برای ضدعفونی وجود دارد که به خدمتتان معرفی میگردد ازن: گندزدایی آب با سیستم ازن ژنراتور :: ازن ( O3 ) با تحت تابش قرار دادن هوا ویا تحت تابش قرار دادن ماورای بنفش ( O2 ) تولید می شود. ازن فرم ملکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن به یکدیگر متصل شده اند. اتم اکسیژن اضافی در ساختار ازن، آن را به قوی ترین اکسیدکننده موجود در حال حاضر تبدیل کرده است. :: از آنجا که ازن بسیار ناپایدار است و تحت شرایط عادی به سرعت تجزیه می شود، امکان نگهداری و فروش آن به صورت تجاری ممکن نیست بنابراین این ماده باید در محل مصرف تولید شود. در هوای معمولی تا مدت زمان یک ساعت دوام می آورد. در آب استخر معمولی به مدت زمان کافی برای تصفیه آب یعنی کمتر از یک ثانیه دوام می آورد.

:: اگرچه ازن یک تصفیه کننده محسوب می شود، اما در اصل یک اکسید کننده می باشد. در استخرهای معمولی که در آنها از کلر برای تصفیه استفاده می شود تقریباً 90% از کلر مصرفی در واکنشهای نامربوط و غیر گندزدایی استفاده می شود ( به عبارت بهتر 90% کلر در واکنش هایی به هدر می‌رود وحضور و تأثیری در واکنش های گندزدایی ندارد.) همچنین محصولات جانبی این واکنش ها ی کلر که در محل باقی می مانند نیز نامطلوب و مضر هستند. این ترکیبات کلر عامل اصلی سوزش چشم، بوی بد و سایر عوارض جانبی نامطلوب کلر می باشند. وقتی که از ازن استفاده می شود، ازن قسمت اعظم آلودگیها و ترکیبات کلر را اکسید می کند، در نتیجه کلر بیشتری که آزاد می گردد برای گندزدایی وجود خواهد داشت و مقدار کمتری از کلر استفاده می شود. میزان کاهش مصرف کلر به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی برای یک استخر ساختمان مسکونی، مصرف کلر 80- 60 درصد کاهش می‌یابد و مصرف کلر برای استخرهای تجاری و بزرگ 60- 40 درصد کاهش می‌یابد.

پیشرفته ترین سیستم تصفیه و گندزدایی آب در استخرهای شنا

:: کیفیت آب دراستخرهای شنا از نظر سلامت آب و مشخصات ظاهری آن یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد نشاط و شادابی در شناگر وتبدیل فضای استخر به مکانی مفرح و شادی بخش برای استفاده کنندگان می باشد. از این رو روش ها و سیستم های پالایش و گندزدایی آب در استخرهای شنا جهت دسترسی به کیفیت مطلوب در درجه اول اهمیت قرار دارد. استفاده از گاز ازن یکی از مدرن ترین و بهترین روشها جهت افزایش سطح کیفی آب در استخرهای شنا به شمار می‌رود. استفاده از گاز ازن جهت تصفیه و گندزدایی آب در استخرهای شنا باعث شفافیت مضاعف و حذف هر گونه بو، طعم مزه در آب استخر خواهد شد. در نتیجه شناگر در فضایی مفرح و نشاط آور به شنا خواهد پرداخت.

:: جدول ذیل خلاصه ای از مقایسه گاز کلر و ازن را در تصفیه و گندزدایی آب نمایش می دهد. مزایای استفاده از گاز ازن برای گندزدایی ‌گاز ازن نسبت به کلر 25 برابر قوی تر می باشد. ‌گاز ازن یک اکسید کننده بسیار قوی می باشد که به لحاظ این اکسید کنندگی بالا به هنگام تزریق به آب باعث حذف جلبک ها و آلگها - حذف میکرو ارگانیسم ها و متلاشی نمودن آنها- حذف مواد سمی مانند سیانیدها، آرسنیک ترکیبات حلقوی سموم کشاورزی- حذف سولفیدها و نیترات های برم شده در نتیجه آب ضد عفونی شده با گاز ازن فاقد عناصر بیولوژیک بوده، پر اکسیژن تر، گواراتر، بیرنگ، بی بو و بی طعم خواهدبود. ازن به عنوان یک میکروفلوکولانت جهت حذف آهن و منگنز کاربرد دارد. ‌ازن ترکیبی طبیعی می باشدکه تبدیل به اکسیژن می شود و هیچ‌گونه آلودگی در محیط ایجاد نمی نماید. ‌در اثر ازناسیون مقداری اکسیژن در آب آزاد می شود که باعث خاصیت گوارایی و شفافیت آب می شود. ‌هنگام تزریق ازن به آب مقداری باقیمانده در آب خواهد ماند که در اثر وجود آلودگی ثانویه باعث از بین رفتن آلودگی ثانویه خواهد گردید. ‌در صورت وجود کدورت وذرات معلق ازن خاصیت گندزدایی خود رااز دست نداده و تمامی میکرو ارگانیسم ها را از بین می برد. ‌کلر با ترکیبات آلی تشکیل ماده سمی و سرطان زایی به نام تری هالومتان (THM) را می دهد. تری هالومتان به عنوان عامل سرطان زای کلیه شناخته شده است. کلر همچنین منجر به تولید کلروفرم، تترا کلرید کربن و کلرو متان همراه با THM می‌گردد. در حالی‌که ازن هیچکدام از ترکیبات فوق را تولید نمی کند

venturi-injector

عملکرد ازن ژنراتور

:: این سیستم به صورتی کار می کند که وقتی هوا به قسمتی که درون آن یک لامپ ماوراء بنفش قرار دارد، کشیده می شود، هوا را به ازن تبدیل می کند. ازن، یا مستقیم به داخل آب تزریق می شود یا با استفاده از یک سیستم ونتوری کنارگذر(By pass) داخل آب می شود.

:: در تزریق مستقیم، یک انژکتور ونتوری مستقیماً به خط برگشت استخر متصل می شود و عمل مکشی را ایجاد می کند که ازن را به داخل ونتوری می کشد. سیستم ونتوری کنار گذر (By Pass) آب را مستقیماً بعد از پمپ چرخشی آب می گیرد و قسمتی از آب را که از فیلترها و گرمکن می‌گذرد، سپس از داخل انژکتور ونتوری و داخل تیوپ اتصال عبور کرده و در انتها آب از خط برگشت به داخل استخر منتقل می شود. شیر اطمینان به منظور جلوگیری از برگشت آب در صورت ایجاد اشکال در سیستم، تعبیه شده است.

:: دستگاه ازن ژنراتور می‌بایست در فاصله حداقل 5 فوت (524/1) از دیوار داخلی استخر قرار گیرد و باید از لوله‌های غیرفلزی برای آن استفاده شود.

:: سیستم باید 6 تا 8 ساعت در روز برای کارآیی مناسب کار کند. ولی میزان کارکرد دستگاه با توجه به شرایط سیستم قابل تغییر است.